PROJE GELİŞTİRME

PROJE GELİŞTİRME

Öncelikle başarılı bir web sitesi projesi için en ideal yaklaşım,

  • Tarafların projeyi birlikte ele alması,
  • Yönetimin projeye sahip çıkması ve
  • Süreci birlikte izlemeleri,
  • Karşılıklı olarak özgün içerik katkısı vermesi ile mümkündür.
Kurumsal Web Sitesi Geliştirme Projesi adım adım çözüm yaklaşım önerilerimiz…


İLK GÖRÜŞME

Web Sitesi Geliştirme Projesi tarafların bir araya gelmesiyle başlar. Proje, özenli bir çalışma planı ile hazırlanarak, amaç ve hedefler belirlenmeli, hedef kitle ve kullanıcılar ile dünya web teknolojileri ve standartları da göz önünde bulundurulmalıdır.


DEĞERLENDİRME

Bir sonraki aşama olan “DEĞERLENDİRME” aşamasında belirlenen ihtiyaç ve sorunlar proje ekipleri tarafından değerlendirilerek, çözüm modelleri birlikte yapılandırılmalıdır.


ANLAŞMA

Belirlenen çalışma modeli çerçevesinde taraflar arasında belirli hedefler ve amaçlar göz önünde bulundurularak “ANLAŞMA” sağlanır.


YOL HARİTASI

Web sitesi geliştirme projesi için başarılı bir “YOL HARİTASI” geliştirilmelidir. Web sitesi geliştirme projesinde çalışacak ekip, iş bölümü, rakip site analizi, hedefler, stratejiler ve vizyon çerçevesinde proje planı ve süreç takvimi oluşturulmalıdır.


İÇERİK HAZIRLAMA

Başarılı bir web sitesi için güçlü bir içerik gerekmektedir. Bunun için  içerik, logo, site haritası, menüler, özel seçilmiş orjinal lisanslı görseller ile tasarım modeli üzerinde itina ile çalışılmalıdır. “İÇERİK HAZIRLAMA” çalışmaları bu modellemeden sonra başlatılır. İlk tasarım taslakları ortaya çıkarıldıktan sonra proje paydaşları birlikte web sitesinin her yönden kalitesini en iyiye ulaşma ve mükemmeli yakalama arayışıyla beyin fırtınası yapılmalıdır.


İÇERİK GİRİŞİ

Belirlenen site haritası ve kategorilere tasarım modeline uygun içerikler makaleler, görseller ve logolar web sitesine eklenmelidir.


İÇERİK KONTROLLERİ

Bu çalışmalardan sonra içerikler teker teker kontrol edilerek olası hatalar ve uyumsuzluklar düzeltilmelidir.


TASARIM ONAYI

İlerleyen çalışma sürecinde web sitesi tasarımı artık taslak modelinden çıkıp, onaylanarak yayına alınabilir hale gelmiştir. Bu süreçte tasarım, müşterinin onayına sunulur.


GÖRÜNTÜLEME/TEST

“GÖRÜNTÜLEME/TEST” sürecinde planlanan web sitesi geliştirilirken kullanılan yazılımlar (PHP, .NET, JAVA, HTML, XHTML, XML vb.), sayfa tasarımı, görsel, grafik alanlar, veri tabanı uygulamaları, dosya sıkıştırma teknikleri, performans, tasarım, güvenlik altyapısı, arama motorları kriterleri ve uygunluğu, cep telefonlarında görüntüleme, ayrıntılı test edilmesi gibi temel konular önemle ele alınmalıdır.


ONAY

web tasarım süreci sonuda, başlangıçtaki amaç ve hedeflere, çözüm modellerine uygun ve güçlü bir içeriğe sahip hale gelen web sitesi yayına alınmadan önce müşterinin onayına sunulur.


YAYINA GEÇİŞ

Host ve server ayarları yapılandırılır, Web sitesi artık yayına geçmeye hazırdır.


İZLEME /DESTEK

“İZLEME” sürecinde planlanan web sitesi geliştirilirken kullanılan yazılımlar (PHP, .NET, JAVA, HTML, XHTML, XML vb.), sayfa tasarımı, görsel, grafik alanlar, veri tabanı uygulamaları, dosya sıkıştırma teknikleri, performans, tasarım, güvenlik altyapısı, arama motorları kriterleri ve uygunluğu, cep telefonlarında görüntüleme, ayrıntılı test edilmesi gibi temel konular önemle ele alınmalıdır.


Site yayına alındıktan sonra yaşanabilecek olası anlık problemlere karşı 7/24 hizmet anlayışı ile önlem alınarak ve müşterilerin olası soruları “DESTEK” hizmetleri yürütülmelidir.


EĞİTİM

Başarılı bir web sitesi için sitenin güncel ve dinamik olması gerekmektedir. Güncelleme hizmeti almayan firmalar siteye makale, görsel eklemek yada başka değişiklikleri yapabilmeleri için “EĞİTİM” almalıdır.


DANIŞMANLIK

Tüm çalışmalar sonrasında barındırma, sunucu, sosyal medya hesaplarının yönetimi, dijital pazarlama teknikleri v.b. konularda sürdürülebilir hizmet anlayışı ile “DANIŞMANLIK” hizmeti alınmalıdır.


Matrushka Software’den tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya web sitesi geliştirme, web tasarım, web hosting, bulut sunucular, e-posta servisleri, alan adı, e-ticaret, SEO, sosyal medya yönetimi, online itibar yönetimi, digital marketing hizmetleri sunmaktadır. 2020’den günümüze yaklaşık 250 adet web tasarım projesine, imza atan Matrushka Software uzman ekibine danışarak web teknolojileri konularında görüş alışverişinde bulunabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz